Fotogaléria - Vyhodnotenie 5. ročníka súťaže „Slovensko, krajina v srdci Európy“

18. novembra sa v Dvorane Ministerstva kultúry konala slávnostná vernisáž najúspešnejších prác súťaže „Slovensko, krajina v Srdci Európy 2013“. Motto súťaže bolo „Pocta Cyrilovi a Metodovi“. 5. ročníka súťaže sa zúčastnili viac ako 1100 detí a mladých ľudí. Po prvýkrát boli medzi účastníkmi súťaže aj zahraniční Slováci – žiaci zo škôl v Austrálii, Írsku, Francúzsku, Rumunsku, Srbsku, Chorvátsku a  Maďarsku. Najúspešnejších tvorcov prišli pozdraviť jej exelencia Brian McELDUFF, veľvyslankyňa Írskej republiky na Slovensku, pán Martin Berta, podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja, pán Stanislav Valla, generálny riaditeľ sekcie ministra MZVaEZ SR, pán Igor Furdík, predseda Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí a ďalší vzácni hostia. Vystavované práce mohla dva týždne obdivovať široká verejnosť a treba povedať, že diela mladých umelcov prijala s nadšením. Mladí ľudia svojimi realizáciami ukázali nielen výtvarné zručnosti ale aj záujem a porozumenie veciam verejným.

SKvSE_2013_1
SKvSE_2013_2