Bedári PDF Tlačiť E-mail
Utorok, 08 Október 2019 00:00

Bedari 6Úspešná spolupráca školy s divadlom Nová scéna v Bratislave pokračuje. Naše maskérky pod pedagogickým vedením Eišky Horvátovej ukázali svoju zručnosť a dobrú pripravenosť pre svoje povolanie zapojením sa do tvorivého kolektívu muzikálu Bedári, ktorý v týchto dňoch uviedlo v premiére divadlo Nová scéna v Bratislave. Aj profesionálny prístup a kusisko práce našich žiakov sa podieľa na mimoriadnom úspechu tohto svetoznámeho predstavenia, na príprave ktorého sa podieľali aj naši študenti kostýmovej a audiovizuálnej tvorby.

Absolútnou víťazkou Maľby 2019 je naša absolventka PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 07 Október 2019 00:00

Lucia Oleňová, absolventa školy, sa stala s dielom „The Immense dept“ absolútnou víťazkou súťaže Maľba 2019 - získala Cenu Nadácie VÚB pre mladých umelcov. Maliar a člen poroty Daniel Balabán zhodnotil jej úspech slovami: „Napriek tomu, že autorka patrí medzi najmladších finalistov, presvedčila svojím odhodlaným prístupom a odvahou riskovať:“ Diela finálovej dvadsiatky Maľby 2019 je možné vidieť v galérii Nedbalka.

Ako sme pomáhali Osmijankovi PDF Tlačiť E-mail
Piatok, 04 Október 2019 00:00

Aj my sme sa zapojili projektu, ktorého cieľom je zvyšovať čitateľskú gramotnosť detí. Nezisková organizácia Osmijanko pripravila už 16. ročník celoslovenskej čitateľskej súťaže Osmijankova literárna záhrada – Čítajme s Osmijankom – pridaj sa aj ty! určenej pre prvý stupeň základných škôl. Naši študenti masmediálnej komunikácie z III. C pre ňu pripravili podcast. Nielenže ho nahrali, ale sami si z podkladov pripravili aj informačné texty, vybrali úryvky zo súťažných kníh a urobili rozhovory s ilustrátorkou Martinou Rozinajovou a riaditeľkou organizácie Miroslavou Biznárovou. Hlavným partnerom projektu Čítajme s Osmijankom – pridaj sa aj ty! je Fond na podporu umenia. V minulosti získal projekt aj finančnú podporu Bratislavského samosprávneho kraja. Ak si chcete vypočuť podcast, nájdete ho na stránke www.osmijanko-ba.sk a facebookovej stránke osmijankono. Podcast si viete vypočuť aj na našej stránke TU.

Klimatický štrajk PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 03 Október 2019 00:00

Klimaticky strajk 2Ochrana životného prostredia patrí do priorít aj našej školy. 20. septembra 2019 sa študenti aktívne zapojili do klimatického štrajku, aby svojím hlasom podporili ochranu našej planéty, vyzvali politikov na riešenie klimatickej spravodlivosti a urýchlené kroky k prechodu na bezuhlíkovú ekonomiku. Študenti školy spolu s pedagógmi sa v rámci školského roka 2019/2020 budú podieľať na množstve aktivít, ktoré smerujú k ochrane životného prostredia.

FACE OFF opäť úspešný PDF Tlačiť E-mail
Streda, 02 Október 2019 21:07

V rámci medzinárodného festivalu Divadelná Nitra bude premietaný aj film našej študentky Kristíny Bajaníkovej FACE OFF, ktorý získal v celoštátnom kole súťaže CINEAMA 2019 druhé miesto. Film zároveň postúpil do celosvetového finále v Dánsku.

<< Začiatok < Dozadu 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Dopredu > Koniec >>

Stránka 1 z 38