FOTOGRAFICKÝ DIZAJN PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 20 Február 2012 19:46

8606 M FOTOGRAFICKÝ DIZAJN (od 1.9.2020)

virtual

Študijný odbor pripravuje stredných výtvarných pracovníkov pre prácu vo fotografických a filmových štúdiách, reklamných agentúrach a televízii. Príprava sa zameriava na technologické postupy tvorby klasickej a digitálnej fotografie, fotografické žánre a ich špecifiká, rutinné ovládanie softwérov Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe in Design.., tvorivú práca v oblasti fotografického dizajnu v tlači (katalógy, plagáty, billboardy...), v interaktívnych médiách (web, CD-rom, baner, flash-animácia...) až po využitie fotografického videnia v oblasti videa, filmu a televíznej reklamy.
Vyučovacie predmety:
  • všeobecnovzdelávacie: slovenský jazyk a literatúry, cudzí jazyk (anglický alebo nemecký jazyk), etická výchova alebo náboženská výchova, občianska náuka, dejepis, matematika, fyzika, informatika, telesná výchova,
  • odborné: ekonomika, dejiny výtvarnej kultúry, teória vývoja fotografie, figurálne kreslenie, písmo, technológia, počítačová grafika, videotvorba, typografia, výtvarná príprava, fotografický dizajn, umelecká prax.

Vedenie odboru: Mgr. art. Jakub Michel

Podmienky prijatia: úspešné vykonanie talentových prijímacích skúšok
Dĺžka prípravy: 4 roky
Spôsob ukončenia: maturitná skúška

Prijatie je podmienené úspešným vykonaním talentovej prijímacej skúšky, ktorá zhodnotí špeciálne zručnosti – talent uchádzačov o štúdium. Na talentovej skúške sa preverujú základy kresby a maľby, farebná citlivosť, priestorové videnie, kreativita a invenčnosť žiakov.

Maturitná skúška vo všetkých študijných odboroch pozostáva zo skúšok z predmetov:

• slovenský jazyk a literatúra,
  • cudzí jazyk,
  • teoretická časť odborných predmetov – témy obsahujú súhrn poznatkov zo všetkých teoretických odborných predmetov,
  • praktická časť odborných predmetov – návrh a realizácia praktickej práce podľa zamerania odboru vrátane jej obhajoby.