• SUPBA-2.jpg
 • supba.jpg

social facebook box blue Twitter Logo

Pripravujeme

 • 24.2.2022  Deň otvorených dverí

Študijné odbory

ANIMOVANÁ TVORBAOBRAZOVÁ A ZVUKOVÁ TVORBA - KAMERA, ZVUK, STRIHSCÉNICKÉ VÝTVARNÍCTVO - KOSTÝMOVÁ TVORBASCÉNICKÉ VÝTVARNÍCTVO - MAĽBA A DEKORAČNÁ TVORBASCÉNICKÉ VÝTVARNÍCTVO - MASKÉRSKA TVORBAMASMEDIÁLNA TVORBAVÝTVARNÉ SPRACÚVANIE KOVOV A DRAHÝCH KAMEŇOV ZAMERANIE - ZLATNÍCTVO A STRIEBORNÍCTVO fotografikavirtual

vos

Pridružené školy UNESCO

unesco

Slovensko, krajina v srdci Európy

SKvSE2012

TV-VÍZIA - internetová televízia

logo-vizia-tv

International Education Society

International Education Society

Kto je online

Máme online 42 hostí 
2% z daní pre našich žiakov PDF Tlačiť E-mail
Sobota, 24 Marec 2018 18:48

2 percenta
 

V mene vedenia našej strednej školy i v mene našich študentov si dovoľujeme našich rodičov a priateľov školy požiadať o 2 % z daní v zmysle daňovej asignácii. Ako aj v minulosti veríme, že získame ďalší zdroj financovania našich aktivít a všetky prostriedky pôjdu pre bohatú činnosť našich žiakov.

 

Ako nám môžete pomôcť ?


ZAMESTNANEC:

 

 1. Do 15.02.2018 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.
 2. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane
 3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať:
  a) 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku 2016 neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
  b) 3% z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2017 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom Potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2016 dobrovoľnícky pracovali.
 4. Prečítajte si pozorne celé Vyhlásenie a dopíšte chýbajúce údaje spolu so sumou, ktorú nám chcete poukázať.
 5. Ak nám chcete oznámiť, že ste nám poukázali svoje 2%/3%, zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas so zaslaním Vašich údajov (meno a adresa… NIE však poukázaná suma).
 6. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 30.04.2018 na daňový úrad podľa Vášho bydliska. Ak ste poukázali 3% z dane, povinnou prílohou k Vyhláseniu a Potvrdeniu o zaplatení dane je aj Potvrdenie o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti.
 7. Daňové úrady majú 90 dní od splnenia podmienok na to, aby previedli Vaše 2% (3%) v prospech našeho občianske združenia.

 

 

FYZICKÁ OSOBA, ktorá podáva daňové priznanie:

a) Daňové priznanie fyzických osôb TYP A) - údaje pre VIII. oddiel daňového priznania

b) Daňové priznanie fyzických osôb TYP B) - údaje pre XII. oddiel daňového priznania


PRÁVNICKÁ OSOBA

daňové priznanie právnických osôb - údaje pre IV. časť daňového priznania