• 16.3.2020 PRIJÍMACIE TALENTOVÉ SKÚŠKY

• 23.1.2020  "Deň otvorených dverí" od 9.30 hod do 17.30 hod.
  • 8.-14.2.2020 Lyžiarsky kurz študentov
  • 5.3.-7.3.2020 prezentácia školy vo Varšave
  • Účasť študentov na realizácii  muzikálu v divadle Nová scéna

korona banner

ANIMOVANÁ TVORBA PDF Tlačiť E-mail
Pondelok, 20 Február 2012 20:46

8259 M ANIMOVANÁ TVORBA

anim

Ručne kreslená animácia, počítačová a filmová animácia, tvorba multimediálnych programov, modelovanie scén aplikovateľných v reklame, filmoch a hudbe, priemyselnom dizajne, scénografii, vo vzdelávacích programoch a všade tam, kde sa predpokladá vizualizácia plošných a priestorových scén a ich oživenie.
Pripravuje žiakov v oblasti klasickej animácie, počítačovej animácie a filmovej animácie, poskytuje základy prípravy na využitie animácie vo všetkých oblastiach, kde sa predpokladá vizualizácia plošných a priestorových scén a ich oživenie, špecificky na modelovanie scén aplikovaných v scénografii.
Vyučovacie predmety:
  • všeobecnovzdelávacie: slovenský jazyk a literatúry, cudzí jazyk (anglický alebo nemecký jazyk), etická výchova alebo náboženská výchova, občianska náuka, dejepis, matematika, chémia, informatika, telesná výchova,
  • odborné: ekonomika, dejiny výtvarnej kultúry, dejiny animovaného filmu, výtvarná príprava, figurálna kresba, klasická ručne kreslená animácia, počítačová animácia, štúdiová animácia, navrhovanie, dramaturgia trikového filmu.

Vedenie odboru: Mgr. Klaudia Hudecová

Podmienky prijatia: úspešné vykonanie talentových prijímacích skúšok
Dĺžka prípravy: 4 roky
Spôsob ukončenia: maturitná skúška

Prijatie do všetkých odborov je podmienené úspešným vykonaním talentovej prijímacej skúšky, ktorá zhodnotí špeciálne zručnosti – talent uchádzačov o štúdium. Na talentovej skúške sa preverujú základy kresby a maľby, farebná citlivosť, priestorové videnie a invenčnosť žiakov.

Maturitná skúška vo všetkých študijných odboroch pozostáva zo skúšok z predmetov:

• slovenský jazyk a literatúra,
  • cudzí jazyk,
  • teoretická časť odborných predmetov – témy obsahujú súhrn poznatkov zo všetkých teoretických odborných predmetov,
  • praktická časť odborných predmetov – návrh a realizácia praktickej práce podľa zamerania odboru vrátane jej obhajoby.