• supba.jpg
  • SUPBA-2.jpg

2percenta SUPSV

social facebook box blue

Pripravujeme

  • 15.02.2024   Deň otvorených dverí

Študijné odbory

ANIMOVANÁ TVORBAOBRAZOVÁ A ZVUKOVÁ TVORBA - KAMERA, ZVUK, STRIHSCÉNICKÉ VÝTVARNÍCTVO - KOSTÝMOVÁ TVORBASCÉNICKÉ VÝTVARNÍCTVO - MAĽBA A DEKORAČNÁ TVORBASCÉNICKÉ VÝTVARNÍCTVO - MASKÉRSKA TVORBAMASMEDIÁLNA TVORBAVÝTVARNÉ SPRACÚVANIE KOVOV A DRAHÝCH KAMEŇOV ZAMERANIE - ZLATNÍCTVO A STRIEBORNÍCTVO fotografikavirtual

vos

Pridružené školy UNESCO

unesco

Slovensko, krajina v srdci Európy

SKvSE2012

TV-VÍZIA - internetová televízia

logo-vizia-tv

International Education Society

International Education Society

Kto je online

Máme online 25 hostí 

Štatistika

Počet zobrazení obsahu : 2847165
Výstava Hodiny a šperky opäť s našou účasťou PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 13 November 2016 20:59

Stalo sa už tradíciou, že jedna z najväčších výstav, ktorá sa venuje šperkom rôznejšieho druhu, sa organizuje aj za účasti našej školy. Inak to nebolo ani v novembri, kedy odštartoval jubilejný dvadsiaty ročník medzinárodného podujatia. Škola dostala veľký priestor ukázať, akých má vo svojich radoch nadaných študentov. Odprezentovali sme sa nielen v stánku, ktorý sme mali rozložený počas celého trvania akcie, ale aj priamo na pódiu pred množstvom divákov. Ten, kto výstavu navštívil, si mohol pozrieť originálnu šou s názvom Nevinnosť a vášeň, kde naši študenti predviedli textilné šperky. Vzápätí nasledovala prehliadka Haute culture, ktorá svojmu názvu neostala nič dlžná. Ukázali sme dizajnové šperky na vysokej úrovni. Naše dve prehliadky boli súčasťou programovej štruktúry oboch výstavných dní. Tu ale naše úspechy nekončia. Napriek tomu, že výroba šperkov nie je jednoduchá, naši žiaci sa s ňou vedia pekne popasovať. Presvedčili o tom aj odbornú verejnosť. Súčasťou podujatia bola aj súťaž Študentský šperk roka. Každoročne ju vyhlasuje Cech zlatníkov a klenotníkov Slovenska. Dvadsiatemu ročníku súťaže dominovala téma – Slovenské ľudové umenie v modernom šperku. Na prvý pohľad dva nezlučiteľné smery sa ale podarilo našim žiačkám uchopiť tak, že sa ocitli na stupni víťazov. Na druhom mieste sa umiestnila Barbora Némethová a absolútnou víťazkou sa stala Martina Červenáková. Obe dievčatá dokázali, že trpezlivosť a precíznosť sa vypláca. Gratulujeme!

Diplom Cervenakova 2016 Diplom Nemethova 2016

 
Mladí filmári bodujú PDF Tlačiť E-mail
Nedeľa, 13 November 2016 20:56

V novembri sme sa v rámci veľtrhu Bibliotéky a Pedagogiky zúčastnili vyhlasovania a odovzdávania cien súťaže „Mladý filmový tvorca“. Ide o pomerne novú súťaž, ktorá dáva šancu nádejným filmovým talentom prejaviť svoju kreativitu a technickú zdatnosť. Druhý ročník súťaže zorganizovala SEA – Agentúra pre vzdelanie a vedu v spolupráci s Nadáciou Volkswagen Slovakia, Bratislavskou vodárenskou spoločnosťou, a.s., projektom Modrá škola a portálom www.skola.sk. Súťažiaci si museli sami vymyslieť námet, scenár a krátky film zostaviť do výslednej podoby. Pokúsili sa o to aj dve naše študentky - Lucia Lenhartovičová a Patrícia Kleinová. Súťažiaci boli rozdelený do troch kategórií, v jednej z nich, konkrétne určenej pre stredné školy a gymnáziá, zabodovali aj obe študentky. Téma s ktorou si museli poradiť bola Voda a ekológia. Lucia Lenhartovičová získala nakoniec prvé miesto s názvom filmu Trace of Elements, špeciálnu cenu v tej istej kategórii si odniesla Patrícia Kleinová. Zabodovala svojou originálnou animáciou Bearby.

Diplom LENHARTOVICOVA 2016 Diplom KLEINOVA 2016

 
V projekte „Voda, prírodné dedičstvo Slovenska“ sme nechýbali. PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 27 Október 2016 10:13

2016 voda 3Predsedníctvo Slovenska v Rade Európskej únie bolo podnetom na vznik zaujímavého projektu. Zameriava sa na deti a mládež a poskytuje priestor ich tvorbe, pohľadu na svet a nadaniu. V súťaži, ktorú vyhlasuje Slovenská komisia UNESCO, nechýbali ani študenti našej školy. Kolektív žiakov zabodoval hneď v dvoch kategóriách – Fotografia a Prezentácie a filmy. Naši študenti pri tejto príležitosti predstavili dve kolekcie fotografií – s príznačnými názvami – Fontány na scéne a Mosty. Originálnymi dielami si vyslúžili prvé miesto vo svojej kategórii. Výsledky súťaže sú dôkazom, že na našej škole vyrastajú aj nádejní filmári. Kolektív žiakov študijného odboru scénické výtvarníctvo, maľba a dekoračná tvorba pripravili film s názvom Water stylization. Umiestnili sa na druhej priečke. Víťazi si ocenenie prevzali počas slávnostného vyhlasovania výsledkov v priestoroch divadla Babylon. A aby toho nebolo málo, naši študenti nechýbali ani pri vernisáži súťažných prác v univerzitnej knižnici. Diváci tak mohli obdivovať šou, ktorá si už vybudovala svoje meno – Dunaj, rieka, ktorá spája.

 
Pomáhať sa má PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 27 Október 2016 10:12

2016 tyzden proti rakovine 1V rámci preventívnej kampane Týždňa proti rakovine už tradične organizuje známe občianske združenie Liga proti rakovine workshop pre študentov. Tento rok sa ho zúčastnilo viac ako sto mladých ľudí z celého Slovenska. Medzi nimi nechýbali ani naše študentky Vanessa Danišová a Natália Ševčíková z II.B. Nosnou témou prednášok boli negatívne vplyvy fajčenia a nadmerného pitia alkoholu na ľudský organizmus. Dievčatá sú tak nielen o niečo múdrejšie, ale nechýbali ani pri otvorení druhého ročníka onkoolympiády. Jej snahou je včleniť onkologických pacientov naspäť do života a ponúknuť im chvíľu rozptýlenia pri športových aktivitách. Študentky tak neostali nič dlžné heslu tohto ročníka „Spravme krok ku zdraviu“. Vanessa si dokonca domov odniesla aj diplom za víťazstvo v športovej súťaži.

 
Scénická šou – Dunaj, rieka, ktorá spája opäť zabodovala PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 27 Október 2016 10:12

konferencia riaditelov pa logoV októbri sa naši študenti zúčastnili významného galavečeru. Išlo o konferenciu platobných agentúr EÚ, ktorá má už na konte dlhoročnú históriu. Ide o prestížnu udalosť, ktorá sa konala v luxusných priestoroch v reštaurácii Hrad na Bratislavskom hrade. Je teda zrejmé, že organizátori večera nechceli riskovať a vsadili v rámci programu na to najlepšie – na nás. Študentky sa tak predviedli v osvedčenej scénickej šou Dunaj, rieka, ktorá spája. Keďže sa konferencie zúčastnili zástupcovia zo všetkých členských štátov Európskej únie, šikovnosť, precíznosť a tvorivosť našich študentov presiahla svoje hranice.

 
Naša škola má majsterku sveta! PDF Tlačiť E-mail
Štvrtok, 27 Október 2016 10:10

Na 38. ročníku Majstrovstiev sveta v armwrestlingu sa úspešne presadila aj naša študentka Michaela Vakoničová. Na svojom premiérovom šampionáte zabodovala. Hneď prvý večer získala striebornú medailu, aby svoj rekord v zápätí prekonala. Hneď na druhý deň zdolala všetky svoje súperky a vybojovala krásne zlato. Jej „pravačka“ tak nemala konkurenciu. Tento famózny úspech zožala v ďalekom Bulharsku, ktoré sa pre tento rok stalo dejiskom šampionátu. O Michaele tak ešte určite budeme počuť!

Diplom Vakonic Armwrestling 1 Diplom Vakonic Armwrestling 2

 
<< Začiatok < Dozadu 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Dopredu > Koniec >>

Stránka 31 z 49